Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2733538
  • W tym roku: 148400
  • W tym miesiącu: 23016
  • Dziś: 150
  • Online: 28

Rekreacyjne trasy narciarskie w Gorcach

 

Gorczański Park Narodowy wraz z gminą Niedźwiedź oraz Ostoją Górską Koninki zaprasza na rekreacyjne trasy narciarskie w Koninkach.

 

Mniej wprawionym miłośnikom wędrowania na nartach polecamy ok. 7 km trasę - na mapce oznaczona kolorem zielonym - prowadzącą z doliny potoku Turbacz do doliny Olszowego Potoku. Na odcinku trzech pierwszych kilometrów łagodnie wędrujemy w górę pokonując przewyższenie ok. 200 m. Kolejne, prawie cztery kilometry, to łagodny zjazd z kilkoma bardziej stromymi odcinkami.

Drugą trasę - na mapce oznaczona kolorem czerwonym - rozpoczynająca się w dolinie Olszowego Potoku, ok. 1,5 km od leśniczówki polecamy zaawansowanym narciarzom. Na odcinku ok. 3,5 km muszą pokonać ok. 300 m przewyższenia. Trasa kończy się przed nartostradą. Powrót w dół wymaga również przygotowania i dobrej techniki jazdy, zwłaszcza na pierwszym, stromym odcinku.

Trasy zostały oznakowane i są utrzymywane przez Gminę Niedźwiedź i Ostoję Górską Koninki. Podczas wędrówek - zwłaszcza na odcinkach położonych w dolinach - narciarze muszą liczyć się z obecnością spacerowiczów, którzy niestety dość często zadeptują przygotowane tory.

Jednak ze względu na kaprysy aury przed wyjazdem warto zajrzeć na stronę Gorczańskiego Parku Narodowego www.gorcepn.pl lub zadzwonić 18/ 3317207*41 (GPN) i 18/3317580 (Ostoja Górska Koninki) by zasięgnąć informacji o panujących warunkach na trasach.

Krystyna Popko-Tomasiewicz, Gorczański Park Narodowy

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach