Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2738053
  • W tym roku: 152915
  • W tym miesiącu: 27531
  • Dziś: 860
  • Online: 25

Pięciuset zawodników wystartuje na II Senioriadzie w Rabce-Zdroju

Zakończone zostało przyjmowanie zgłoszeń do II OGÓLNOPOLSKIEJ ZIMOWEJ SENIORIADY na PODHALU RABKA - ZDRÓJ, 2-3 marca 2015. Motto tegorocznej imprezy brzmi „Rabka to nie tylko dzieci, ale i wiek trzeci".

 

Do Rabki przyjedzie przeszło 500 zawodników startujących i kibiców z 19 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z następujących miejscowości: Zawiercie, Józefów, Rabka-Zdrój, Wejherowo, Wiedeń, Łazy, Rzeszów, Andrychów, Myślenice, Lublin, Nowy Targ, Mszana Dolna, Pszczyna, Nowy Sącz, Zakopane, Myszków, Gliwice, Kraków, Oświęcim, informuje Marek Szarawarski - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

277 zawodniczek i zawodników w wieku od 50+ do 80+ z podziałem na grupy wiekowe będzie rywalizować w ośmiu konkurencjach: „kręgle curlingowe" na lodzie, bieg narciarski, lub w przypadku braku śniegu, bieg bez nart, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu", zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, Nordic Walking połączony z konkursem wiedzy. Najliczniejsza grupa - 69 studentów Uniwersytetów III Wieku wystartuje w slalomie gigancie. Najmniej osób - 10 zagra w turnieju szachowym.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy brelok i pocztówkę z okolicznościowym stemplem a zwycięzcy dodatkowo złote, srebrne i brązowe medale. Dla wszystkich Uniwersytetów przygotowane są statuetki oraz promocyjne i pamiątkowe materiały fundowane przez Rabkę i Powiat Nowotarski.

Nordic Walking Gorczański - impreza towarzysząca - już „działa". W Schronisku na Maciejowej (852 m n.p.m. - czas dojścia do schroniska około 1.5 godz.) można już od 22 lutego (do 8 marca br.) uzyskać stempel „Zdobywca Maciejowej".

 

 

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach