Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2749894
  • W tym roku: 164756
  • W tym miesiącu: 3321
  • Dziś: 130
  • Online: 32

Parowozjada 2015

Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków starej kolei na XI Parowozjadę w Chabówce 22-23 sierpnia 2015 r. Parowozjada to największe w Polsce święto zabytkowych lokomotyw parowych z kraju i zagranicy oraz zabytkowych wagonów.

 

W tym roku Parowozjada zamknie cykl imprez w ramach przygotowywanego przez PKP CARGO „Lata z Parowozami".

Parowozjada potrwa dwa dni. Tradycyjnie w sobotę zostaną uruchomione specjalne pociągi retro do Zakopanego i Dobrej k. Limanowej oraz do Rabki - Zaryte. W ciągu dnia, oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych, odbędzie się pokaz zabytkowych lokomotyw parowych z kraju i zagranicy oraz pokaz historycznych składów pociągów, gdzie oprócz lokomotyw będzie można podziwiać zabytkowe wagony, zarówno osobowe jak i towarowe. Parowozy zostaną udostępnione do zwiedzania. Każdy będzie mógł zwiedzić kabinę czynnego parowozu, i poznać jego tajniki.

W niedzielę odbędą się przejazdy pociągów retro do Mszany Dolnej oraz widowiskowe zawody parowozów i maszynistów. Chętni będą mogli skorzystać z przejażdżek w kabinie parowozu na terenie Skansenu.

Mamy potwierdzony udział parowozów z innych placówek muzealnych w kraju i zagranicą, tak więc weekend 22-23 sierpnia br. zarezerwujcie Państwo na przyjazd do Skansenu w Chabówce - informuje Maciej Panasewicz, naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce.

Szczegółowy program wkrótce.

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach