Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2738113
  • W tym roku: 152975
  • W tym miesiącu: 27591
  • Dziś: 920
  • Online: 30

Muzyka Zaklęta w Drewnie

 

26 lipca o godz. 18:00 w kościele Świętego Krzyża „na Obidowej" odbędzie się kolejny koncert w ramach organizowanego w całej Małopolsce cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie".

 

Przed zgromadzoną publicznością wystąpi Czortet Quartet. W skład zespołu wchodzą: Laura Bukowska - I skrzypce, Magda Różycka - II skrzypce, Weronika Skowrońska - altówka i Monika Hartmann - wiolonczela. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. W 2008 roku cztery młode artystki postanowiły założyć kwartet smyczkowy i rozpoczęły koncertowanie. Wielokrotnie wystąpiły w Polsce i za granicą (Niemcy, Turcja). Szlifowały swe umiejętności kameralistyczne pod okiem członków uznanych kwartetów smyczkowych: Apollon Musagete Quartet oraz Kwartetu Śląskiego.

W lipcu 2010 roku kwartet zdobył Nagrodę Publiczności na koncercie w ramach festiwalu Mozartiade w Augsburgu. Współpracował m.in. z tenorem Juliuszem Ursynem-Niemcewiczem i pianistą Dustinem O'Halloranem. Do jednego z większych sukcesów zespołu zaliczyć można wykonanie „Concerto for string quartet" Takumy Itoha z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Śląskiej. Warto nadmienić, że było to pierwsze wykonanie w Europie. Od roku 2013 zespół nawiązał współpracę z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia, dzięki której wystąpił między innymi na festiwalu promocyjnym „Sierpień Talentów". W tym samym roku kwartet zagrał na Koncercie Roku w Warszawie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Szczegółowe informacje na stronie www.drewniana.malopolska.pl

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach