Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2749879
  • W tym roku: 164741
  • W tym miesiącu: 3306
  • Dziś: 115
  • Online: 36

Linia ocalona

Linia kolejowa nr 104 z Chabówki do Nowego Sącza nie zostanie zlikwidowana. Jak informuje Maciej Panasiewicz, naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce PKP CARGO S.A., potwierdzają się informacje, że PKP PLK S.A. zmienia niekorzystne dla linii decyzje i przeprowadzi jej naprawę.


- To oznacza, że będziemy nie tylko kontynuować, ale również znacząco rozwijać ofertę przejazdów pociągów retro w Małopolsce, ze szczególnym uwzględnieniem tej wyjątkowej, historycznej trasy - podkreśla naczelnik Panasiewicz.

I dodaje: - Bardzo nas cieszy, że nasze apele do PKP PLK S.A., które wspólnie kierowaliśmy, prowadzone równolegle z działaniami innych organizacji społecznych, bardzo zaangażowanych w tę sprawę mediów lokalnych, samorządowców i mieszkańców doprowadziły do uwzględnienia naszych postulatów przy podejmowaniu decyzji co do dalszego losu tej trasy. Bardzo dziękujemy Wszystkim, również Parlamentarzystom, Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy podjęli działania i lobbowali za uratowaniem tej unikalnej trasy. Tę wiadomość traktujemy jako zwycięstwo troski o dziedzictwo kolejowe w Polsce, które tak jak Skansen w Chabówce z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem. To sukces nas wszystkich, i dobra decyzja PKP PLK S.A.! Tak więc odjazd! Semafor podany!".

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach