Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2733559
  • W tym roku: 148421
  • W tym miesiącu: 23037
  • Dziś: 171
  • Online: 36

Polskie Pejzaże - wystawa malarstwa Józefa Mularczyka

 

Wystawę oglądać można od najbliższej soboty 30. stycznia w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy.

 

 

Józef Mularczyk mieszkał w Zakopanym, tworząc intensywnie przez 20 lat. Wystawiał swe prace w zakopiańskich galeriach, między innymi w cyklicznych salonach „Sztuki Podhalańskiej", a także angażował się w działalność tamtejszego Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, wykonując wspólnie ze swoimi uczniami dekoracje teatralne. Był też aktywnym uczestnikiem zakopiańskiego życia muzycznego. W roku 1974 przeniósł się do Bochni. Tutaj do swoich obrazów upodobał sobie widoki na puszczę Niepołomską, dolinę nadwiślańską i Pogórze.

Józef Mularczyk najchętniej malował górskie i morskie krajobrazy. Jego prace ubogacają wiele kolekcji w Polsce, a także za granicą: w Australii, Holandii, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach