Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2738155
  • W tym roku: 153017
  • W tym miesiącu: 27633
  • Dziś: 962
  • Online: 28

Gorce Ultra Trail

 

Trwają przygotowania do biegu Gorce Ultra Trail - trasa przez najpiękniejsze zakątki Gorców!

 

 

Bieg ma trzy dystanse do wyboru 77, 43 i 20 km i prowadzi przez cztery najważniejsze gorczańskie szczyty: Lubań, Turbacz, Kudłoń i Gorc. Odbędzie się w długi weekend 13-14 sierpnia 2016.

Główną bazę zawodów i metę umieszczono w Ochotnicy Górnej. Od początku marca działa strona internetowa biegu, także w wersji angielskiej. Trwają zapisy do biegu i lista powoli się zapełnia, a są tam nazwiska z całej Polski i nie tylko, bo zgłosili się także biegacze z... Grecji. Z drugiej strony zapisani są także zawodnicy z Ochotnicy. Nie zabraknie gwiazd światowego formatu - udział w biegu zapowiedział Gediminas Grinius - wg rankingu najważniejszej światowej organizacji biegów górskich UTWT - najlepszy w tym roku biegacz ultra.

W ostatnich dniach bieg został oceniony i zatwierdzony jako oficjalna impreza International Trail Running Association - organizacji zajmującej się oceną trudności biegów górskich i przydzielaniem specjalnych punktów, umożliwiających start w UTMB - najbardziej pożądanym w kręgu górskich pasjonatów biegu wokół masywu Mont Blanc we Francji. Gorce Ultra Trail dostał 4 pkt iTRA, czyli jego trudność została oceniona dokładnie tak samo, jak trudność najbardziej znanego w Polsce Biegu Rzeźnika w Bieszczadach.

Organizatorzy ujawniają też niektóre ciekawe szczegóły dotyczące imprezy. Żeby zachęcić większą liczbę biegaczy "asfaltowych" do spróbowania swoich sił w górach, na najkrótszym dystansie 20 km wystartują specjalne drużyny, prowadzone przez znanych blogerów i postacie mediów - wszak w grupie biegnie się łatwiej. Dodatkowo, żeby dostarczyć zawodnikom więcej atrakcji, dwa punkty kontrolne zostaną umieszczone na nowo powstałych wieżach widokowych na Lubaniu i Gorcu. Dla biegaczy górskich dodatkowe 30 m to nie problem, a jakie widoki ze szczytu!

Warto też przypomnieć, że przed biegiem organizatorzy zapraszają wszystkich do akcji sprzątania ścieżek biegowych w ramach rozwijanego od kilku lat projektu Zabiegam o czystą Polskę.

oficjalna strona biegu: www.gorceultratrail.pl

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach