Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2749851
  • W tym roku: 164713
  • W tym miesiącu: 3278
  • Dziś: 87
  • Online: 32

7. Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Przed nami siódma edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum". W jego ramach odbędzie sie pięć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem: cztery z nich w kolejne soboty lipca i sierpnia, poczynając od 23 lipca w nowym kościele (godz. 19:00) oraz jeden w starym (w niedzielę 24 lipca o godz. 17:00).

 

Przybędą nie tylko artyści z Polski, ale także z Mołdawii, Czech, Włoch, Austrii oraz z dalekiego Seulu w Korei Południowej.

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich koncertów będzie tradycyjnie muzyka organowa. Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy fletnia pana i muzyka żydowska, tożsama dla naszych starszych braci w wierze. Usłyszymy ponadto kompozycje saksofonowe oraz sporą porcję muzyki wielkiego Johanna Sebastiana Bacha, zarówno organowej, jak też wokalnej. Całość dopełnią kompozycje chóralne. Kalejdoskop dźwiękowy tegorocznego festiwalu jest wiec jak zawsze bogaty i w tym roku bardziej niż dotychczas - międzynarodowy.

Organizatorem Festiwalu pozostaje niezmiennie Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic z Krakowa, przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.

Realizacja siódmej edycji festiwalu jest możliwa dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz po raz pierwszy przez Gminę Krościenko nad Dunajcem. Z pomocą logistyczną przyszli ponadto właściciele pensjonatu CrosnaSpa w Krościenku n.D., właściciele Cukierni Piotrowscy oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Patronat medialny nad koncertami objęli tradycyjnie: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, GóralInfo oraz Pieninyinfo.pl.

Serdecznie zapraszam do udziału we wszystkich festiwalowych koncertach. Dla turystów odwiedzających latem Pieniny, wieczory koncertowe są dodatkową okazją do odpoczynku i kontemplacji pięknej muzyki w niepowtarzalnym anturażu pienińskich krajobrazów. Koncerty stanowią ponadto wielką wartość kulturową i edukacyjną dla całej pienińskiej społeczności.

Niech muzyka, poprzez emanację harmonii i piękna, wnosi owe wartości w nasze życie i wyraża przez nie wspaniałe Boże dzieła.

Agnieszka Radwan-Stefańska
Dyrektor Artystyczny Festiwalu

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach