Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 4145912
  • W tym roku: 146428
  • W tym miesiącu: 14252
  • Dziś: 338
  • Online: 10

Remont szlaku na Sokolicę

W bieżącym roku zakończono remont fragmentu zielonego szlaku turystycznego tzw. „Ścieżki Madei" od Krasu do przełęczy Sosnów. Odcinek ten, prowadzący na Sokolicę, jest najstarszym wytyczonym szlakiem turystycznym w Pienińskim Parku Narodowym.

 

Dzięki uprzejmości Wspólnoty Leśnej - właściciela gruntu, szlak poprowadzono w dolnym odcinku w terenie o mniejszym nachyleniu z pominięciem stromego i niebezpiecznego szlaku zrywkowego, natomiast w środkowym odcinku wygodnymi zakosami. W ramach remontu wykonano nową podbudowę i nawierzchnię z kamienia tłuczonego, nowe krawężniki, stopnie i przepusty odprowadzające nadmiar wody. Wzdłuż remontowanego szlaku stworzono nowe miejsca odpoczynku z drewnianymi ławami, wymieniono kierunkowskazy, tabliczki z nazwami miejsc oraz tablice informacyjne. Ze względu na trudny teren wszystkie prace wykonano beż użycia maszyn.

Remont szlaku mający na celu poprawę bezpieczeństwa turystów i zabezpieczenie przyległych terenów leśnych przed rozdeptywaniem wykonano w ramach projektu „LIFE Pieniny PL" współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 2013 roku w ramach projektu wyremontowano szlaki turystyczne na łącznym odcinku 1260 mb.

Źródło: Pieniński Park Narodowy

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach