Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Reklama

Recznie wykonana lampa kuta ozdobi każde pomieszczenie.

Statystyka

  • Wszytkich: 2749829
  • W tym roku: 164691
  • W tym miesiącu: 3256
  • Dziś: 65
  • Online: 28

Będą nowe trasy dla biegaczy i rowerzystów

Miasto Szczawnica przystąpiło do projektu tworzenia kompleksowej oferty turystycznej, w tym systemu tras biegowo-rowerowych w regionie sądeckim.
Inicjatorem tego pomysłu jest Fundacja Sądecka z Nowego Sącza, która chce stworzyć w regionie kompleksowy system turystyczny - Klaster Aktywnej Turystyki.

 

Prócz niej, w działalność „klastra" zaangażowało się 15 gmin z regionu m.in. Szczawnica, Łącko, Muszyna, Tarnów, Piwniczna-Zdrój. Przedsięwzięcie zostało już wpisane na listę projektów kluczowych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, obecnie każda z gmin musi opracować wstępne koncepcje tras, gdyż Fundacja na przygotowanie całej dokumentacji technicznej ma czas do 2015 roku.

Klaster Aktywnej Turystyki w regionie to nic innego jak kompleksowy system turystyczny, w skład którego wejdą centra turystyki biegowej, czyli trasy dla biegaczy, narciarzy biegowych, rowerzystów, osób uprawiających nordic walking. Wszystko dla osób lubiących czynnie wypoczywać. Inicjatorzy mają nadzieję, że centra staną się również zapleczem do organizacji imprez sportowych w gminach.

Jak zapewnia Tomasz Moskalik zastępca burmistrza MiG Szczawnica: - Trasy będą miały za zadanie służyć turystyce wielodniowej, prowadziły będą przez Województwo Małopolskie w stronę Słowacji. Dzięki nim stanie się możliwe przemieszczanie z miasta do miasta, zwiedzanie ich i kontynuowanie wycieczki na nogach lub rowerze. Centra biegowe zlokalizowane przy pętlach pełnić będą funkcję przebieralni, z dostępem do sanitariatów i pryszniców oraz bezpiecznym parkingiem dla samochodów. W dokumentacji projektowej znajdą się trasy nie dłuższe niż 15 km, po dwie dla każdej miejscowości, która przystępuje do projektu.

Szczawnica planuje przygotowanie takich tras w miejscu już istniejących na terenie Jaworek.

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach