Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2733407
  • W tym roku: 148269
  • W tym miesiącu: 22885
  • Dziś: 19
  • Online: 37

56. Konkurs Palm Wielkanocnych - zaproszenie do udziału

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 56. Konkursie Palm Wielkanocnych. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r.

 

Rabczański konkurs należy do najstarszych w Polsce. Poświęcone bazie górale przynosili pod modrzewiowy kościółek już w latach 30. XX w. Rokrocznie w Kwietną Niedzielę, jak mówią górale, konkurs odbywa się od 1958 r. Konkurs rozgrywany jest w trzech głównych kategoriach - Palma Najbardziej Tradycyjna, Najpiękniejsza i Najbardziej Oryginalna. Jury przyznaje także kilkanaście wyróżnień. Cenione i nagradzane są palmy wykonane tradycyjnymi metodami i z tradycyjnych materiałów. Zanim palmy zostaną poddane ocenie są święcone w kościele p.w. Marii Magdaleny, skąd po nabożeństwie (sumie) rusza parada palm pod Stary Kościółek, na czele której idą góralscy muzykanci z dziećmi i młodzieżą, która prowadzi do kościoła figurkę Jezusa na osiołku, symbolizując w ten sposób historyczny wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy dostarczyć wraz z palmą przy rejestracji palmy w dniu konkursu, czyli 13 kwietnia 2014 r., godz. 12:00.
PLIKI DO POBRANIA:
Formularz zgłoszeniowy do konkursu
Regulamin konkursu
Kryteria oceny palm

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach