Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 2733426
  • W tym roku: 148288
  • W tym miesiącu: 22904
  • Dziś: 38
  • Online: 42

5. Jubileuszowy Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

 

W sobotę 19 lipca 2014 o godz. 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem słowo świętego Jana Pawła II, zarówno to zapisane jak i wypowiedziane w znakomitej interpretacji legendarnego polskiego aktora Jerzego Zelnika,

 

zostanie dopełnione muzyką organową. Wykonawcą muzyki będzie znakomity organista, improwizator oraz popularyzator muzyki polskiej za granicą Marek Stefański.

Koncert ten będzie dziękczynnym „Te Deum" za niedawną kanonizację Papieża Polaka.

Muzyce i słowu towarzyszyć będzie wystawa przygotowana pod kierunkiem Ewy Majerczak przez Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D. oraz gościnnie twórców, zrzeszonych wokół Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wszystkie prace będą połączone klamrą - słowami Ojca Świętego Jana Pawła II „...nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!"

Dzień później, w niedzielne popołudnie w kościele św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych o godz. 17:30 na organach zagra Mariusz Ryś - artysta związany z ośrodkiem muzycznym w Sandomierzu, a szczególnie z prastarą i przepiękną katedrą sandomierską, zaś na skrzypcach barokowych zagra wybitny wirtuoz tego instrumentu, specjalista w dziedzinie muzyki dawnej, związany z ośrodkami muzycznymi w Krakowie i we Wrocławiu, Zbigniew Pilch.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic. Patronat honorowy objął JE. Ks. Bp. Wiesław Lechowicz.

 

Inne portale:
noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach